A.PINAR

Arife PINAR – Tasarım Geliştirme Uzmanı ve Eğitmen

1987 yılında Antalya’da doğdu. 2006 yılında Süleyman Demirel Üniversitesi Bilişim Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezun oldu. Okulu biter bitmez çalışma hayatına atılan Arife Pınar, reklam, tanıtım, web tasarım alanlarında çalışmaya başladı.

2013-2014 eğitim öğretim yıllarında Alara Kolejinde Bilişim Teknolojileri ve Yazılım öğretmenliği olarak görev yapmaktadır.

“ATSO AKADEMİ” çatısı altında 50 saatlik “Photoshop (Bilgisayar Destekli Grafik)” eğitimi verdi.Yıldız Gelişim Akademisi aracılığıyla gelen istek üzerine, atso üyelerine eğitim vermiştir.

2011 yılı Ağustos ayından beri Bestnet Bilişim şirketine “Web Geliştirme Uzmanı” unvanı ile atanarak, şirketin tüm, reklam, tanıtım ve web tasarım çalışmalarında görev aldı.. Tam zamanlı çalışarak aynı zamanda, Yıldız Gelişim Akademisine de Eğitim konusunda destek olarak özel ve grup olmak üzere eğitim vermeye devam etmektedir.

2009-2010  yılları arasında eğitmenlik kariyerine Beceri Eğitim Merkezinde Flash(Animasyon) ve Photoshop (Grafik)  eğitimlerine profesyonel olarak devam etmenin yanı sıra, dönemsel olarak farklı eğitim merkezlerinde eğitim vermeye devam etmiştir.

2008-2009 yılları arasında Antalya Sanat ve Meslek Eğitimi Kursları’nda Bilgisayar Okuryazarlığı , Bilgisayar İşletmenliği , Bilgisayar destekli Grafik (Photoshop) eğitimleri verdi.Aynı zamanda Usta Öğretici Eğitimine katılarak Usta Öğretici belgesini almaya hak kazandı.

Eğitim konusunda eksiklerini tamamlamaya devam eden Pınar  “Eğitimcinin Eğitimi “ seminerine ve devamında “Kişisel Gelişim” eğitimlerine katılarak kendini geliştirmeye devam etti. Örneğin 2008 yılında Besay Bilişim Akademisinde 220 saatlik “ Microsoft  Yazılım Uzmanlığı “  eğitimine katıldı.

İş hayatına 2006 yılında Çağdaş Bilgisayar’da  Grafiker ve Web Tasarımcı  olarak başladı, 2006 yılından itibaren 2 yıl boyunca burada çalıştı ve eğitmenlikle bu süreçte tanıştı.

Kariyerine küçük bir ajansta, Photoshop’ta imaj keserek başlayıp, en iyi tecrübenin canlı çalışan, bir projeden diğerine koşan bir ajans veya ofis içerisinde edinebileceğine inanmıştır. “Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz…”  Aslında hayatın her anında geçerli bu cümlenin tasarımcılar için ayrı bir yeri olduğuna inanmıştır.

Sonuç olarak bir yerlerden tasarıma başlamış ve bu işi ciddi, profesyonel şekilde icra etmeyi hedeflemiştir. Önemli olan doğru yerde ve doğru kişiler ile bu adımı atmak, kendiniz için gerekli bilgi ve tecrübeyi edinebileceğiniz ve bilgi paylaşımının bol olduğu bir ortam sizinde kendinizi kolayca geliştirebilmeniz için biçilmiş kaftan olacaktır. Unutmamanız gereken burada okuduklarınızın sadece başlangıç için bir kıvılcım olduğu.
Büyük ateşi yakmak her zaman sizin elinizde olacaktır.

 

Reklamlar
  1. Hocam yaşınızın genç olmasına ragmen güzel şeyler başarmısınız .devamını dilerım

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: